Przebudowa domu w Sopocie

NextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnail
Widok domu od strony skarpy
Widok domu spod wzniesienia
Dom w zieleni
Widok wejścia do domu w Sopocie

Przebudowa domu w Sopocie to realizacja z której jesteśmy wyjątkowo dumni. Istniejący dom w postaci zwykłego prostopadłościanu należało gruntownie przebudować. Na istniejącej konstrukcji murowanej postawiliśmy drewnianą ścianę szkieletową z dachem czterospadowym. Elewacje najwyższej kondygnacji zostały wykończone poziomym dekowaniem. Elementy konstrukcyjne dachu zostały wyeksponowane co dodaje uroku w tym domu. Drewniane dodatki pojawiają się również w postaci konstrukcji i wypełnień balustrad. Charakterystyczne skośne elementy tarasów nadają charakteru. Ściany zewnętrzne parteru budynku istniejącego wykończone były kamieniem. Materiał ten został zachowany i w zestawieniu z jasnymi tynkowanymi elewacjami, deskowaniem oraz drewnianymi detalami tworzy niebagatelną kompozycję.

W tym domu zrealizowaliśmy pierwszy w naszej historii ogród zimowy który tworzy zielone, pięknie doświetlone miejsce spożywania rodzinnych posiłków oraz przyjmowania gości. Z ogrodu prowadzi bezpośrednie wyjście na taras. Dom posadowiony jest nad skarpą dzięki czemu z tarasów można podziwiać krajobraz Sopotu na tle morza. Dom malowniczo wyrasta wśród dzikiej zieleni niezagospodarowanych terenów poniżej wzniesienia.

Trzeba w tym miejscu pogratulować i podziękować inwestorom za opiekę jaką obdarzyli ten dom. Po ponad dziesięciu latach budynek wygląda jak nowy, co jest zasługą odpowiedniej konserwacji elementów drewnianych i elewacji. Mieszkańcy wypowiadają się o swoim domu z sympatią. Mamy poczucie, że nasza praca jest przez klientów doceniana. Dziękujemy.

Projekt architektoniczny został opracowany przez pracownię HITA Hrynkiewicz i Trzebiatowski Architekci s.c.