Przebudowa domu w Gdyni

NextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnail
Przebudowa domu w Gdyni - widok od frontu
Przebudowa domu w Gdyni - widok od strony ogrodu
Przebudowa domu w Gdyni - widok od strony bramy
Przebudowa domu w Gdyni - widok z ulicy
Przebudowa domu w Gdyni - widok na taras

Przebudowa domu w Orłowie była wyzwaniem pod względem budowlanym. Spodziewaliśmy się, że efekt wart będzie włożonej pracy. Istniejący dom został gruntowanie przebudowany. Nasza firma budowlana wykonała wzmocnienie fundamentów istniejących oraz wbudowała stalowe ramy konstrukcyjne. Pozwoliło to na powiększenie istniejących pomieszczeń. W strefie wejścia do domu dobudowaliśmy klatkę schodową która dodatkowo rozrzeźbiła bryłę budynku. Wykonaliśmy tarasy nad pomieszczeniami parteru i piętra, z których można podziwiać krajobraz Orłowa. Na parterze dobudowaliśmy pomieszczenie kuchni które dodatkowo doświetlone jest oknem dachowym. Wykonaliśmy tutaj również widoczną konstrukcję drewnianą co nadaje charakteru w kuchni. Ostatecznie nasza firma budowlana wykonała również prace wykończeniowe: wylewki, szpachlowanie ścian, montaż drzwi i okien, ocieplenie ścian zewnętrznych i wykonanie tynków. Ostatecznie prace budowlane zostały zakończone w 2011 roku, a inwestorzy mieszkają w swoim przebudowanym, nowoczesnym domu w pięknej okolicy, tuż przy jednej z najpiękniejszych plaż trójmiasta.

Przebudowa domu zawsze jest większym wyzwaniem od budowy nowego obiektu. Przy istniejących budowlach można natknąć się na więcej nieprzewidzianych problemów, a wiele czasochłonnych prac jest niezbędnych i mało spektakularnych. Jednak w tym przypadku przebudowy domu w Orłowie wykonanej przez naszą firmę budowlaną efekt jest doskonały, a obiekt sprawia doskonałe wrażenie świeżością. Delikatna bryła z tarasami, zadaszone wejście z widoczną konstrukcją drewnianą, jasne popielate ściany zewnętrzne, drewniana stolarka okienna, tarasy, łącznie wszystkie elementy dają spójną całość w postaci nowoczesnego domu jednorodzinnego.

Autorem projektu architektonicznego przebudowy domu jest architekt Barbara Stępa.