Budowa domu w Straszynie

NextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnail
Dom w Straszynie - widok od ulicy
Dom w Straszynie - widok od strony ogrodu
Dom w Straszynie - podjazd

Budowa domu w Straszynie moja firma budowlana rozpoczęła w 2008 roku. Zadanie obejmowało wybudowanie domu „pod klucz”. Budynek niepodpiwniczony, parterowy z poddaszem użytkowym, został zakończony w połowie 2009 roku. Szczególnie istotnym elementem była drewniana więźba dachowa. Klientom zależało, aby drewniane elementy więźby były widoczne w pokojach które będą znajdowały się na piętrze. Wymagało to wykonania elementów konstrukcyjnych ze szlachetnego drewna, a konstrukcja poza funkcją budowlaną musiała również być estetyczna. Nasi cieśle podeszli do pracy z sercem i wyczuciem dzięki czemu drewniane elementy pięknie się prezentują w gotowych wnętrzach.

Najważniejszym pomieszczeniem w domu jest salon z kominkiem. Jedna ze ścian salonu, oddzielająca go od pokoju zabaw dla dzieci, może zostać rozebrana. Dzięki temu, gdy młodsze pokolenie nie będzie już wymagało dodatkowej przestrzeni do zabaw, salon zostanie powiększony. Z głównego pokoju na parterze prowadzi wyjście na zadaszony taras i do ogrodu.

Pamiętnym momentem budowy domu była uroczystość związana z zawieszeniem wiechy, która rozpoczęła się od wbicia ostatniego gwoździa w więźbie dachowej przez samego inwestora. Pomimo wyzwania związanego z budową domu znalazł się czas na uczczenie zakończenia wznoszenia konstrukcji dachowej i związane z tym zabawy i uśmiechy.

Po zakończeniu budowy domu nasi klienci naszej firmy budowlanej wprowadzili się i mieszkają na terenie spokojnego osiedla, z dala od zgiełku miasta. Polecają również nasze usługi swoim znajomym.

Dom został zaprojektowany przez architekt Ewę Brach z pracowni Arkon Atelier z Gdańska.