Budowa domu w Gdyni

NextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnail
Dom w Gdyni od strony ogrodu
Dom w Orłowie od ulicy
Zakończona budowa domu w Gdyni
Elewacja frontowa domu w Orłowie
Detale domu w Gdyni

Nowi klienci trafili do nas z polecenia autora projektu architekt Ewy Brach z pracowni Arkon Atelier. W ten sposób rozpoczęliśmy prace nad skomplikowanym i wymagającym zadaniem rozbiórki istniejącego obiektu w zabudowie szeregowej i budowie nowego domu. Zadanie było skomplikowane z kilku przyczyn: rozbiórka domu w zabudowie szeregowej musiała zostać wykonana ze szczególną ostrożnością ze względu na sąsiedztwo. Nowy obiekt został posadowiony nieco głębiej od dotychczas istniejącego, co wymagało podbudowania fundamentów sąsiedniego domu. Ponadto warunki gruntowe również były wymagające. Mimo to już po około 13 miesiącach prac zleceniodawcy mogli rozpocząć przeprowadzkę do nowego domu.

Nowoczesny dom w Gdyni charakteryzuje się prostotą bryły, której smaku dodaje szklany i drewniany detal. Jasne gładkie ściany zestawione są z kontrastującymi drewnianymi elementami balustrad, co nadaje budynkowi charakteru. W ścianie szczytowej domu zostały wykonane otwory doświetlające klatkę schodową i korytarz. Na piętrze wykonano kopułki które doświetlają naturalnym światłem korytarz i łazienkę. Od strony ogrodu wykonano tarasy na które można wyjść bezpośrednio z salonu na parterze oraz z sypialni na piętrze. Duże otwierane ściany szklane w salonie i sypialni „wpuszczają” do domu zielony krajobraz parku w Kolibkach.

Prosta bryła i delikatny detal spowodował, że budowa domu, szczególnie w końcowej fazie, wymagała wyjątkowej precyzji. Gładkie i jasne ściany o dużych powierzchniach nie wybaczają błędów, a każda skaza na nowych elewacjach będzie wyraźnie widoczna. Nasza firma budowlana sprostała wysokim wymaganiom klienta.

Po 14 miesiącach wytężonych prac budowa została zakończona: wnętrza zostały wykończone, oczyszczono teren budowy, dokończono ogrodzenia, a klienci mogą zamieszkać w swoim nowym domu.

Autorem projektu domu jest architekt Ewa Brach z pracowni Arkon Atelier.