Artykuły

Każda budowa jest inna, to oczywiste. Z każdą budową wiążą się wyzwania, problemy, pytania. Część zagadnień i pytań się powtarza, a niektóre są zupełnie unikalne. W swojej ponad dwudziestoletniej praktyce spotkałem się z wieloma z nich. Wiem co oznacza prowadzenie budowy, zwłaszcza dla ludzi którzy robią to po raz pierwszy. Niezliczona liczba pytań, niekończone się podejmowanie decyzji, wybory wśród materiałów budowlanych, pilnowanie ekipy budowlanej, doglądanie finansów, a także dbanie o estetykę powstającego domu. Połączenie tych wszystkich elementów jest niezwykle trudne, nawet dla doświadczonej ekipy. Ale jednocześnie jest to ambitne wyzwanie, które daje ogromną satysfakcję.

W tym dziale będę starał się opisywać, w formie krótkich i dłuższych artykułów, tematykę budowlaną. Ile kosztuje budowa domu? Na co zwrócić szczególną uwagę podczas prac? Jak obniżyć koszty? Z czego budować? Jak prawidłowo wykonać izolację? Z czasem będą się pojawiały nowe artykuły, których tematyka będzie wynikała z problematyki z którą spotykam się podczas prowadzenia aktualnych prac.

Jeśli prowadzisz budowę lub remont gratuluję odwagi i życzę powodzenia. Jeśli natknąłeś się na trudny do rozwiązania problem – przeszukaj ten dział. Możliwe, że znajdziesz tutaj odpowiedź na swoje pytanie. Jeśli nie ma tutaj artykułu Tobie odpowiadającego – skontaktuj się z nami.